Kullanıcı Sözleşmesi

Kitap Rehberi’nin (Kitap Rehberi, biz, bizim) hizmeti olan web sitesi ve online hizmet veren KitapRehberi.com’a hoşgeldiniz. Bu sayfa hizmetimizin kullanıcı sözleşmesini ve detayları içermektedir. Web sitemizi ziyaret eden ve kullanan ziyaretçilerimiz bu Kullanım Sözleşmesi’ni okuduğunu, anladığını ve bu sözleşmeye uyacağını kabul eder.

Kitap Rehberi daha önceden haber vermeksizin herhangi bir zamanda bu sayfada (www.kitaprehberi.com/kullanici-sozlesmesi) yer alan sözleşmeyi değiştirme hakkını saklı tutar. Yapılan değişikliklerden sonra yeni Kullanıcı Sözleşmesi’ni de kabul etmiş sayılırsınız. Eğer şartları ya da yeni Kullanıcı Sözleşmesi’ni kabul etmiyorsanız hizmetimizi kullanmamanız gerekmektedir. Bu anlaşma tüm ziyaretçilerimiz, üyelerimiz ve hizmetimize erişen diğer kişileri için geçerlidir.

1. Hizmet Kullanımı

Kitap Rehberi arkadaşlarınız birlikte okuyacak kitap bulabileceğiniz, okuduğunuz kitapları kaydedebileceğiniz ve kitaplar hakkında tartışabileceğiz bir ortam sağlar. Kitap Rehberi’ni ziyaret etmek için üye olmanız gerekmemektedir. Sitemizde kendi kitaplığınızı yaratmak, okuduklarınızı kaydetmek, okuma listesi oluşturmak, kitaplara yorum yapmak ve puan vermek gibi işlemler için kayıt olmanız ve üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Üye olmanız bu hizmetlerden faydalanmanızı sağlayacaktır. Haberi olmadan başka üyelerimizin hesaplarını kullanmamalısınız. Ayrıca kendi hesabınızı oluştururken doğru ve eksiksiz bilgi vermeniz gerekmektedir. Hesabınızın kullanımından ve güvenli şifre oluşturmaktan siz sorumlusunuz. Hesabınızın yetkisiz kullanımı ve güvenlik ihlali gibi durumlarda bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Hesabınızın yetkisiz kullanımından Kitap Rehberi sorumlu değildir. Kullanıcı sayfanızdaki bilgilerinizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. E-posta adresinizi yazarak size hizmetimizle ilgili bildirim göndermemizi kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca hizmetimiz ile ilgili bilgilendirme ve teklifler için de e-posta adresinizi kullanabiliriz. Ayrıca yollanan bilgilendirme mesajlarını almak istemiyorsanız hesap ayarlarınızdan kaldırabilirsiniz. Kitap Rehberi bu hizmeti ticari olmayacak şekilde kullanmanıza izin verir. Kitap Rehberi diğer kullanıcılara zarar veren davranışlarda bulunanların, siteden otomatik bilgi çekenlerin, bir kişinin gönderebileceğinden daha çok istek yollayanların, geçersiz veri, virüs, solucan yükleyenlerin, diğer kullanıcıların bilgilerini çekmeye çalışanların, kimliğini gizlemeye çalışanların ya da kendini başka bir kimliğe sahipmiş gibi göstermeye çalışanların üyeliğini kalıcı ya da geçici olarak sonlandırabilir, askıya alabilir. Ayrıca kullanıcı sözleşmesine uymayanların, haber vermeksizin hizmete erişimini engellenebilir. Hizmetimizde hizmet kesintileri olabilir. Kitap Rehberi hizmeti değiştirebilir ya da tamamen kaldırabilir. Önceden haber vermeksizin hizmeti kesme hakkını saklı tutar. Kitap Rehberi’nin bu kesintilerde size karşı sorumlu olmadığını kabul etmiş sayılırsınız. Diğer üyelerle etkileşiminizden siz sorumlusunuz. Kitap Rehberi kullanıcılarının kendi aralarındaki iletişimden, eylemlerinden sorumlu değildir.

2. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik

Üyeler bazı alanlara yorum ya da özet yazabilir, soru sorabilir veya başka bilgiler ekleyebilirler. Eklediği içeriklerden tamamen kullanıcı sorumludur ve Kitap Rehberi bu bilgileri yayınlamada sadece aracıdır.

3. Mülkiyet Hakları

Kişisel içeriğiniz haricindeki yazılım, görüntü, metin, grafikler, logolar, fotoğraf, ses, video, müzik ve tüm materyaller Kitap Rehberi’nin mülkiyeti altındadır. Tüm bu materyallerin sözleşmede açıkca izin verilmeyen herhangi bir amaç için kullanılması kesinlikle yasaktır.

4. Kullanım

Bu hizmet on üç (13) yaşından büyük kişilerin kullanımına uygundur. 13 yaş altındaki kişiler bu hizmeti kullandığında izinsiz sayılır ve anlaşmayı ihlal etmiş olur.

5. Gizlilik

Kitap Rehberi kullanıcıların gizliliğine önem vermektedir. Gizlilik İlkeleri'ni görüntülemek için bağlantıya tıklayın.

6. Güvenlik

Kitap Rehberi kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişimlerden, kullanımlardan, değiştirmelerden ve ifşa etme gibi durumlardan korumak için gerekli önlemleri almıştır. Ancak yetkisiz kişilerin bu önlemleri aşamayacağını garanti edemez. Bu sözleşmede, kullanıcı bu durumun kendi aldığı bir risk olduğunu kabul eder.